Ziemkiewicz: Konferencja Gronkiewicz-Waltz to happening polityczny, by przykryć debatę nad wotum nieufności

Artykuł
Telewizja Republika

– Prezydent Warszawy nie odwołała prof. Chazana, a jedynie zapowiedziała, że przy podejmowaniu tej decyzji będzie się kierowała wnioskami z kontroli w jego szpitalu. Skoro kontrola ciągle trwa, to dlaczego Gronkiewicz-Waltz organizuje konferencję ws. lekarza? Bo chodziło o przykrycie sejmowej debaty nad wotum nieufności dla rządu i odwołaniem Sienkiewicza – mówił w Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz.

Kontrola w warszawskim szpitalu im. Św. Rodziny została wszczęta po tym, jak prof. Chazan – powołując się na klauzulę sumienia – odmówił wykonania aborcji oraz nie wskazał pacjentce innego lekarza lub placówki, gdzie można zabieg wykonać. Na wczorajszej konferencji prasowej prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz uznała, że jest podstawa do rozwiązania stosunku pracy z dyrekotrem placówki.

Cała ta sprawa została sztucznie wygenerowana. Wyszły taśmy "Wprost", sejm debatuje o przyszłości rządu i poszczególnych ministrów, więc trzeba było rozpętać wojnę religijną – mówił publicysta Telewizji Republika i "Do Rzeczy.

WYSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY PIOTRA GOĆKA Z RAFAŁEM ZIEMKIEWICZEM:

Źródło: WWW.TELEWIZJAREPUBLIKA.PL

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy