Zdanowska porównuje działania Kaczyńskiego do dyktatury. Chodzi o propozycję zmiany ordynacji wyborczej

EmaPob 24-01-2017, 19:46
Artykuł
Hanna Zdanowska
Twitter

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaatakowała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem Zdanowskiej pomysł Kaczyńskiego dotyczący zmiany ordynacji wyborczej prezydent Łodzi porównała do dyktatury.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński zapowiedział zmianę w samorządowej ordynacji wyborczej dot. kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Prezes PiS podkreślił, że "są zmiany, które są z jednej strony bardzo oczekiwane przez społeczeństwo, np. zasada dwóch kadencji dla tych, którzy pełnią funkcję jednoosobowe, znaczy wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, a z drugiej strony to mają być zasady, które zabezpieczą te wybory przed jakimiś nadużyciami, bo przypuszczenie, że te nadużycia miały miejsce, jest bardzo mocne i ma bardzo mocne podstawy w różnych faktach, analizach statystycznych".

– Krótko mówiąc, musimy ten obecny, bardzo ułomny stan ordynacji wyborczej i całej organizacji wyborów zmienić, poprawić – podsumował Jarosław Kaczyński.

Zdanowskiej nie spodobał się pomysł Kaczyńskiego

Propozycja Kaczyńskiego nie spodobała się m.in. prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej, 

– Niezależnie, co planuje prezes Kaczyński, ja oświadczam jedno: będę startować w najbliższych wyborach samorządowych, bo na to umówiłam się z łodzianami, a ja zawsze dotrzymuje słowa i zawsze kończę to, co zaczęłam - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi.

- Chcę skończyć to, co zaczęłam. Nie pozwolę, aby wbrew fundamentom naszej demokracji to prezes Kaczyński decydował o tym, kto może, a kto nie może startować w wyborach. Prawo nie może działać wstecz. Podważenie tej zasady to działanie rodem z najgorszych dyktatur - mówiła Zdanowska.

Hanna Zdanowska w listopadzie ubiegłego roku usłyszała zarzut o pomoc udzieloną przy uzyskaniu kredytu na nieruchomości, na podstawie nieprawdziwych dokumentów. 

Źródło: wyborcza.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy