Zborowska: Ustawa nie kara kobiet, tylko sprawcę zbrodni! Kobiety nie wiedzą, przeciwko czemu protestują

Artykuł
Sylwia Zborowska
Telewizja Republika

– Czarny protest, to sytuacja, w której ludzie zaczynają występować przeciwko ludziom, a całą ideą paradoksalnie jest ochrona życia ludzkiego – komentowała Sylwia Zborowska z Konfederacji Kobiet RP.

Gość „Republiki na żywo” odniósł się do wczorajszej manifestacji pod hasłem #czarnyprotest, który z założenia organizatorów jest ochroną dla kobiet. Zborowska jednak zaprzecza i jasno podkreśla idee projektu obywatelskiego zaostrzającego przepisy dot. aborcji.

– Protestujący mówili, że projekt karze kobiety. W rzeczywistości jednak karze sprawcę aborcji a kobietę chroni. Sprawcą może być państwo, które nie zapewniło odpowiednich warunków i wsparcia, gwałciciel czyli przestępca albo partner, który zostawia matkę dziecka samą sobie – mówiła Zborowska.

– Boli mnie rozmycie przekazu i kłamstwa, którymi obudowało się projekt obywatelski. W dodatku znaczna część kobiet myśli, że dokument jest autorstwa PiS-u. Podstawą powinien być rzetelny przekaz, ponieważ uczestnicy marszu dzielą się na trzy grupy; pierwsza skrajnie prawicowa, druga skrajnie lewicowa i trzecia – kobiety niezdecydowane, które nie wiedzą co sądzić o temacie więc ulegają większości i manipulacji – dodaje.

Sylwia Zborowska zaapelowała do partii rządzącej, aby natychmiastowo procedowała projekt i wprowadziła go w życie jeszcze przed końcem tego roku, ponieważ z każdym dniem opóźnienia ginie większa ilość dzieci.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy