Zayn Malik odchodzi od Islamu. Muzułmanie nawołują do bojkotu muzyka!

Artykuł
zrzut ekranu/ YouTube/ @zayn

Zayn Malik znany wśród młodzieży muzyk z zespołu One Direction, w wywiadzie dla Vogue przyznał, że nie chce już identyfikować się z wiarą, w której został wychowany, czyli z Islamem. Okazuje się, że... Muzułmanie nawołują do bojkotu muzyka!

– Jest we mnie duchowa wiara w to, że Bóg istnieje. Czy wierzę w piekło? Nie. Chcę tylko zachować to, w co wierzę, dla siebie. Czuję, że to sprawia, że ​​poruszam się w życiu we właściwy sposób. Jeśli zachowam się dobrze, będę dobrze traktowany. To jest to. Nie wierzę, że trzeba jeść wybrane mięso, które było w określony sposób wymodlone. Nie wierzę, że musisz czytać modlitwę w pewnym języku pięć razy dziennie. Nie wierzę w nic z tego. Po prostu wierzę, że jeśli jesteś dobrym człowiekiem, wszystko ułoży się dobrze - powiedział Zayn i dodał, że jego rodzice przyjęli jego decyzję z dużą tolerancją.

Choć od małego wychowywany był w duchu Islamu, rodzice zawsze powtarzali, że wiara to jego wybór.

 

Jego wyznanie wywołało spore zamieszanie wśród fanów. Wielu z nich zaczęło go obrażać i nawoływać do bojkotu. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy sugerujących, że Malik zdradził swoją wiarę.

 

 

Źródło: Vogue, Telewizja Republika, niezalezna.pl, independent.co.uk,

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy