Zatrzymano sprawcę profanacji w Kalwarii Pacławskiej

Artykuł

Policjanci z Przemyśla (Podkarpackie) zatrzymali 19-latka, który podejrzany jest o profanację obrazów w Kalwarii Pacławskiej – poinformował rzecznik podkarpackiej policji komisarz Paweł Międlar.

O profanacji dwóch obrazów, które znajdowały się w kaplicach obok Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, poinformowali policję Franciszkanie w czwartek. W jednym z obrazów wypalona została twarz Maryi, na drugim uszkodzona została twarz Chrystusa. Zniszczone zostały też kapliczki, w których znajdowały się obrazy.

Jak zaznaczył Międlar, zatrzymany w piątek wieczorem 19-latek jest mieszkańcem powiatu przemyskiego. - W jego miejscu zamieszkania śledczy zabezpieczyli przedmioty mogące pochodzić z popełnionego przez niego przestępstwa. Jest to fragment rynny oderwanej z jednej z kapliczek - dodał.

Śledczy postawili mu zarzut znieważenia obiektu kultu religijnego. Nastolatek przyznał się do profanacji kapliczek i obrazów. Nie podał motywów swojego działania. Grozi mu dwa lata więzienia.

Rzecznik podkreślił, że prowadzone są dalsze czynności, które mają wyjaśnić czy młodemu mężczyźnie przy popełnianiu tego przestępstwa towarzyszyły inne osoby.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy