Zapiją się na śmierć albo popełnią samobójstwo. Populacja Rosjan dramatycznie spada

Artykuł
flickr.com/Hannu Makarainen/CC BY-SA 2.0

Najnowsze prognozy wskazują, że populacja Rosjan może zmniejszyć się nawet o połowę w ciągu jednego pokolenia. Wciąż spada wskaźnik urodzeń, a jednocześnie problemem jest alkoholizm oraz wzrastająca liczba samobójstw. Szef Instytutu Demografii, Migracji i Rozwoju Regionalnego Jurij Krupnow podkreśla, że do 2050 roku w Rosji żyć będzie jedynie od 143,5 do 80 mln obywateli.

Młodzi ludzie nie decydują się na zakładanie rodzin, ponieważ ich zarobki są niewystarczające, średnie wynagrodzenie to 184 euro miesięcznie. Według oficjalnych danych, aż 23 mln Rosjan żyje poniżej granicy ubóstwa za około 100 euro na miesiąc. 

Dodatkowo ministerstwo zdrowia informuje o wzrastającej liczbie zgonów wśród ludności, w ciągu roku zwiększyła się o 5,2 proc. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju alarmuje, że alkohol zabija jedną trzecią Rosjan. Średnia długość życia mężczyzn to 63 lata, kobiety żyją o ok. 12 lat dłużej. 

Niepokojąco wzrasta liczba samobójców wśród nastolatków, ale to nie jedyna grupa, która decyduje się na takie rozwiązanie. Z powodu braku dostępu o lekarstw samobójstwa popełniają również osoby chore na raka. 


 Źródło: wprost.pl, thetimes.co.uk

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy