Zaklejali plakaty Andrzeja Dudy. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Koszalinie przyłapani na gorącym uczynku

Artykuł

Dwóch pracowników Urzędu Miejskiego w Koszalinie, którzy są zarazem członkami lokalnej młodzieżówki PO, zostali przyłapani na zaklejaniu plakatów Andrzeja Dudy plakatami Bronisława Komorowskiego. Dziś złożono zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa w tej sprawie.

Do koszalińskiego biura PiS trafiło zdjęcie, na którym uwieczniono obu mężczyzn.

Jak wyjaśnia nam szef lokalnych struktur Solidarnej Polski Piotr Świderski, który zamieścił zdjęcie w serwisie Twitter, osoby zrywające plakaty to działacze koszalińskiej Platformy zatrudnieni w Urzędzie Miejskim.

Udało nam się ustalić, że osoby na zdjęciu to członkowie lokalnych struktur młodzieżówki PO, Stowarzyszenia Młodych Demokratów. Mężczyzna po lewej to najprawdopodobniej (stosujemy taką formę, bo z ustawienia na zdjęciu nie jest to absolutnie pewne) Łukasz Drążkiewicz, członek komisji rewizyjnej koszalińskiej młodzieżówki PO, który z sukcesem kandydował do rady osiedla Bukowe. Natomiast mężczyzna po prawej to Błażej Pasula, członek zarządu i skarbnik Stowarzyszenia Młodych Demokratów w Koszalinie. Kandydował na radnego osiedla Wspólny Dom, jednak bez powodzenia.

44_670

Skontaktowaliśmy się z działem kadr Urzędu Miejskiego w Koszalinie, jednak tam nie chciano nam potwierdzić, że Drążkiewicz i Pasula, którzy zostali przyłapani na zaklejaniu plakatów Andrzeja Dudy, są zatrudnieni w Urzędzie Miasta.

Jednak w przypadku Drążkiewicza potwierdzają to dokumenty urzędu, w których jego nazwisko pojawia się wraz z funkcją pracownika urzędu. Do zatrudnienia w Urzędzie Miejskim i Drążkiewicz, i Pasula przyznają się także na swoich prywatnych profilach na portalu Facebook.

– Dziś złożyłem zawiadomione o możliwości popełnieniu przestępstwa, ponieważ materiały wyborcze są chronione prawnie – mówi nam w rozmowie Krzysztof Nieckarz, koordynator biura wyborczego PiS na okręg Koszalin. Dodaje, że w zawiadomieniu pojawiają się nazwiska Pasuli i Drążkiewicza, ale w związku z tym, że osobiście ich nie zna, a rozpoznały ich osoby oglądające zdjęcie, w zawiadomieniu stwierdzono, że to „prawdopodobnie” tych dwóch mężczyzn. – Udało mi się ustalić, że Drążkiewicz jest zatrudniony w Straży Miejskiej, lecz nie jest funkcjonariuszem – informuje Nieckarz.

Ponadto poinformował nas, że zdjęcie wykonał jeden z mieszańców Koszalina, który zauważył sytuację i postanowił powiadomić o zajściu lokalne biuro PiS. 

ldfb

ld

bpfb_01

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy