Zadymiarze z KOD nie uszanowali nawet pamięci Żołnierzy Wyklętych! Zobacz

Artykuł
Zrzut ekranu z serwisu Twitter/@LLemaniak

Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w biegu "Tropem Wilczym" z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niestety, grupka przeciwników obecnego rządu nawet w takim dniu nie potrafiła powstrzymać się od prób zakłócenia wydarzenia.

– Cieszę się, że po raz kolejny pobiegniemy, że pobiegną wraz z nami ci, którzy pamiętają, którzy chcą oddać hołd w ten sportowy sposób Żołnierzom Niezłomnym, biegnąc ich tropem- mówił Andrzej Duda przed biegiem, który objął swoim patronatem.

W Mińsku Mazowieckim, gdzie prezydent biegł „Tropem Wilczym”, pojawiła się także niewielka grupka działaczy KOD, znana już z wcześniejszych manifestacji w Warszawie.

Protestujący z transparentami „Chorzy na raka dostali fucka” i „Przestańcie kraść!” (ten pierwszy opatrzony fotografią posłanki PiS Joanny Lichockiej, a oba z podpisami „wyPAD2020”) zostali oddzieleni szczelnym kordonem policji- podaje portal Niezależna.pl.

Owszem, demokracja pozwala widocznemu na zdjęciach Arkadiuszowi Szczurkowi i jego grupie protestować przeciwko polityce obecnego rządu i prezydenta (kłamliwe transparenty o „środkowym palcu dla chorych na raka” już nawet pomińmy), ale czy to na pewno odpowiedni czas i miejsce? No chyba że niektórzy z protestujących nie uznają święta, które już od 10 lat obchodzimy 1 marca i wolą inne „święta”, np. te lipcowe… A jednak nawet wówczas można było powstrzymać się od prowokacji.

Co ciekawe, wspomniany już Arkadiusz Szczurek zapowiadał wczoraj, że „skoro Duda bedzie” w Mińsku Mazowieckim (pisownia oryginalna), to i on.

 – Ale żeby wilczym krokiem za nim? On i wilk ? ? to już raczej szakalim 9:30- napisał na Twitterze (również pisownia oryginalna). Innymi słowy, nie dość, że nie potrafił uszanować Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, to jeszcze nie zna nazwy wydarzenia, które próbował zakłócić, co więcej: nie rozumie porównania Żołnierzy Niezłomnych do wilków. 

Powinszować pani Kidawie-Błońskiej sympatyków!

 

Źródło: Niezależna

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy