Za łapówki mieli załatwić korzystniejsze odbywanie kary. Są już w rękach CBA

Artykuł
cba.gov.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby, które za korzyść majątkową w wysokości 220 tys. złotych miały „załatwić” 39-latkowi korzystniejsze rozstrzygnięcia w sprawach karnych.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby w związku z prowadzonym przez gdańską delegaturę śledztwem pod nadzorem Prokuratury Krajowej dotyczącym powoływania się na wpływy w sądach powszechnych. Jeden z zatrzymanych zajmował się w przeszłości prowadzeniem punktu gier na automatach i był wielokrotnie karany za różne przestępstwa.

Wśród zatrzymanych znalazła się także kobieta karana wcześniej za przestępstwa płatnej protekcji oraz osoba zajmująca się sprzedażą i wynajmem samochodów luksusowych. Cała trójka usłyszała zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych – mieli, powołując się na wpływy w sądach, „załatwić” w zamian za korzyść majątkową w wysokości 220 tys. złotych korzystniejsze rozstrzygnięcia w sprawach karnych dla 39-letniego mężczyzny. Chodzi m.in. o odroczenia wykonania kary więzienia i możliwość jej odbycia w ramach tzw. systemu dozoru elektronicznego.

Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Źródło: cba.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy