Za bilet do Wrocławskiego aquaparku zapłacisz okiem!

Artykuł
Za bilet do Wrocławskiego aquaparku zapłacisz okiem!
pexels.com

Aquapark podpisał umowę o współpracy z PayEye, wrocławską firmą, która jako pierwsza na świecie wprowadziła biometryczną płatność w formie czytnika tęczówki oka. System payeye wykorzystuje fakt, że tęczówki oka podobnie jak odciski palców są unikalne - inne u każdego człowieka.

- Jak tylko obostrzenia sanitarne zostaną poluzowane, a park wodny otworzy się dla odwiedzających, to ci od razu będą mieć do dyspozycji nowatorską płatność tęczówką oka. Takiej propozycji dla swoich klientów nie ma żaden park wodny na świecie - mówi prezes aquaparku Grzegorz Kaliszczak.

 

- Na basen, saunę czy siłownię przychodzi się ze spakowanym ręcznikiem, strojem sportowym, kostiumem kąpielowym i klapkami. Nie musimy mieć ze sobą portfela ani telefonu, a płatności dokonamy dosłownie w mgnieniu oka. Uwielbiamy takie technologiczne nowości" - powiedział Kaliszczak. 

 

Jak podano, by mieć możliwość takiej płatności wystarczy się zarejestrować na stronie www.payeye.com i zasilić darmowe konto. Podczas pierwszej wizyty w aquparku zostanie utworzony wzorzec biometryczny (payeye kod), który będzie można wykorzystać do płatności. Korzystanie z konta, jak i transakcje dokonane tęczówką oka są wyjątkowo bezpłatne.

 

Taką formą można płacić w kilkudziesięciu punktach we Wrocławiu i na Dolny Śląsku.

Źródło: Polsat News

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy