Z USA wyruszyła potężna i sławna Brygada Pancerna do Polski. A z nią ...

Artykuł
fot. USA Army/Twitter

Armia USA rozpoczęła przerzut do Europy jednostek nowej zmiany operacji Atlantic Resolve, której celem jest wsparcie sił NATO na wschodniej flance. Amerykanie informują, że z koszar wyjechały transporty z żołnierzami i sprzętem 1 Brygady Pancernej z 1 Dywizji Kawalerii, czyli słynnej "pancernej kawalerii". Wszystko jedzie do Polski!

Amerykanie zmienią w Polsce i krajach bałtyckich kolegów z 2 Pancernego Brygadowego Zespołu Bojowego 1 Dywizji Piechoty (czyli Wielkiej Czerwonej Jedynki). W Europie kawalerzyści wezmą też udział w manewrach Saber Strike. "Bardzo rzadko można zobaczyć maszyny Abrams i Bradley stojące w takiej liczbie, jeden za drugim" - stwierdzają służby prasowe dowództwa US Army Europe.

 

Jak zauważa portal defence24.pl, do Polski trafi cała brygada, czyli ok. 4 tys. żołnierzy. Kawalerzyści przywożą ze sobą 90 czołgów M1A2 SEP Abrams oraz ok. 140 BWP i BWR Bradley. Do tego dochodzi dywizjon 18 haubic samobieżnych Paladin oraz wozy wsparcia. W sumie będzie to ponad tysiąc pojazdów.

 

 

 

Źródło: USA ARMY/Twitter/wp.pl/defance24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy