Wyszkowski: Zawiadamiam prokuraturę ws. dokonania zdrady stanu przez Donalda Tuska

Artykuł
Krzysztof wyszkowski
Telewizja Republika

Zawiadamiam Prokuratora Generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zdrady głównej na rzecz RFN przez Donalda Tuska – poinformował na Twitterze Krzysztof Wyszkowski, założyciel Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża. Jak dodał, chodzi o możliwość pobierania pieniędzy od niemieckiego wywiadu zagranicznego – BND.

Wyszkowski w wywiadzie sprzed kilku lat zapytany został o proniemiecką linie rządu Donalda Tuska. Odpowiedział wówczas: "Kto płaci ten wymaga".

– Polityk, biorąc brudne pieniądze, stara się to zrobić tak, by było to najmniej kompromitujące. Jeśli dochodzi do zgody na takie wsparcie, to pośrednikami są ludzie służb. Pieniędzy przecież nie nosili do Kongresu politycy CDU, ale jak podejrzewam funkcjonariusze Bundesnachrichtendienst (BND). Ci ludzie sporządzali zapewne z tego raporty, dokumentowali materiałami video i audio. Jeśli tak było, to mają takiego człowieka w garści. Jego kariera zależy od tego, czy zechcą milczeć, czy postanowią ujawnić te materiały – tłumaczył Wyszkowski.

Zastanawiał się, czy takie materiały nie są w posiadaniu Pawła Piskorskiego. – Chociaż najczęściej robi się to z zagranicy, za pomocą przecieków do mediów. Wtedy wszczyna się śledztwo. W Polsce to aż tak nie działa, bo system, także medialny, jest zdominowany przez układ polityczno-biznesowy, wywodzący się z układu okrągłostołowego. Jest specyficzna sztama… – mówił.

Wskazywał wówczas, że należy rozsupłać węzły z początku transformacji. – Inaczej ciągle będziemy w łapach tych, którzy sprawili, że polska scena ma wątłe znaczenie merytoryczne, a była kształtowana przez przyjezdnego, jakiegoś kuriera z BND czy z KGB. Przyjechał i kazał. To będzie odpowiedź na pytanie, czy będziemy suwerenni w decyzjach politycznych, czy wikłani dalej w układ, w którym za sznurki pociąga się w Berlinie, w Moskwie i jeszcze gdzieś indziej – zakończył. 

Dziś założyciel Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża poinformował, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratora Generalnego.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, wybrzeze24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy