Wyrwich: Platforma przez osiem lat miała czas na reformy, a doprowadziła do zamiecenia pod dywan szeregu afer

Artykuł
Telewizja Republika

– To co dzisiaj się działo w sali sejmowej jest rzeczą kuriozalną, pan Budka, który wielokrotnie miał szansę reformować polskie sądownictwo, polskie prawo ale tego nie zrobił – komentował dzisiejsza burzliwa dyskusje w Sejmie publicysta Mateusz Wyrwich.

Szczególne zainteresowanie komentatorów w programie "Wolne Głosy" – Mateusza Wyrwicha i Marka Nowaka wzbudziło wystąpienie byłego ministra sprawiedliwości i posła PO Borysa Budki.

Polityk podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu złożył wniosek formalny o odroczenie obrad do... grudnia. – Dlatego, że jak wszyscy wiemy, czekacie na tę datę z utęsknieniem – tłumaczył poseł PO, który zabrał głos po przegłosowaniu ustawy antyterrorystycznej.  – Zdemolowaliście TK w grudniu ubiegłego roku. Doprowadziliście do paraliżu tylko po to, by móc uchwalać tego rodzaju przepisy, by moc demolować polski ustrój rolny, zdemolować służbę publiczną, policję, by teraz móc inwigilować obywateli i wreszcie, by zabrać się za wymiar sprawiedliwości, by zmienić stan spoczynku sędziów, by tak pokierować Krajową Radę Sądownictwa, by waszych przedstawicieli był więcej – mówił Budka. Jak dodawał, PiS dąży do tego, aby w grudniu spełnił się sen jednego z posłów. – A mianowicie, żeby przejąć Trybunał Konstytucyjny. Dlatego panie marszałku ten wniosek jest zasadny, ponieważ uczyniliście z TK wroga nr 1. Pan prezes uczynił z prezesa Rzeplińskiego wroga nr 1 i to właśnie na grudzień czekacie – przekonywał. Czytaj więcej

– Platforma chce grać rolę błazna, jeśli już nie udaje się ingerować w sprawy Polski poprzez Europę to przynajmniej składa tego rodzaju propozycje. To co dzisiaj się działo w sali sejmowej jest rzeczą kuriozalną, pan Budka, który wielokrotnie miał szansę reformować polskie sądownictwo, polskie prawo ale tego nie zrobił – komentował wystąpienie byłego ministra Wyrwich.

Jak dodał publicysta, nie tylko były minister, ale cała Platforma miał osiem lat na wprowadzanie zmian, a zajmowała się "zamiataniem pod dywan szeregu afer". – To co jest dzisiaj jest śmieszne, kabaretowe – dodał Wyrwich.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Sondaż dla "Faktów TVN": Pozycja PiS niezachwiana

Sejm przyjął ustawę antyterrorystyczną. Kaczyński do opozycji: Broniliście złodziei, teraz bronicie terrorystów

Borys Budka wnioskował o odroczenie obrad do... grudnia. 149 posłów "za"

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy