Wyjątkowy ultratriathlon z Helu na Rysy. Komandosi uczczą generała, który zginął w Smoleńsku

Artykuł
FACEBOOK/ STOWARZYSZENIE ŻOŁNIERZY "KRS FORMOZA"

Pięciu polskich i jeden amerykański komandos 1 sierpnia wystartują do ultratriathlonu z Helu, aby 6 sierpnia zameldować się na Rysach – pisze na swojej stronie internetowej "Tygodnik Podhalański".

Około 700-kilometrową trasę komandosi mają pokonać w 6 dni. Pierwszego dnia żołnierze przepłyną przez Zatokę Gdańską, następnie przez Toruń, Łódź i Kraków przejadą rowerami do Zakopanego. Ostatnim etapem będzie bieg na Rysy.

Choć ze względów bezpieczeństwa nie ujawniono nazwisk polskich uczestników utratriathlonu, to wiadomo, że amerykańskim komandosem, który weźmie w nim udział będzie Brad Nagel, były członek elitarnej jednostki US Navy SEAL’s.

Jak czytamy na stronie internetowej "Tygodnika Podhalańskiego" organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Żołnierzy "KRS Formoza". Gazeta dodaje, że będzie to „jeden z trudniejszych wyczynów sportowych w tym roku w naszym kraju”.

Komandosi, którzy pokonają trasę z Helu na Rysy chcą w ten sposób uczcić pamięć byłego dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Włodzimierza Potasińskiego, który 10 kwietnia 2010 r. zginął w katastrofie smoleńskiej.

 

Źródło: 24tp.pl, dziennikpolski24.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy