Wyjątkowy dialog muzyki dawnej ze współczesną: koncert „Missa pro pace” w Warszawie

Artykuł
Wstęp na koncert jest wolny.
Fundacja Sedlaka

18 sierpnia o godz. 18.00 w Kościele Wizytek w Warszawie odbędzie się koncert „Missa pro pace” (tł. „Msza o pokój”). Wydarzenie jest dialogiem muzyki dawnej ze współczesną: XV-wiecznych graduałów cysterskich z muzyką organową i improwizacją muzyczną współczesnych trendów jazzowych. Wstęp na koncert jest wolny.

– "Missa pro pace" będzie mszą, jednak nie liturgiczną, a muzyczną. Ponieważ koncert zawiera wszelkie elementy mszy świętej, daje to możliwość niezwykłego doświadczenia duchowego, a jednocześnie umożliwia wysłuchanie wybitnych muzyków współczesnych. - mówi Aleksandra Pitra-Kox, Prezes Fundacji Sedlaka.

Wyjątkowość koncertu polega nie tylko na korespondencji między wiekiem XV a czasami współczesnymi, ale także na próbie dialogu ze zgromadzoną publicznością. 

O artystach:

Tomasz Fopke- dyrygent chóru mieszanego „Lutnia", śpiewak - baryton, literat i kompozytor, animator kultury kaszubskiej. Wykładowca, doktor sztuk muzycznych. Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. 

Jakub Klemensiewicz- pochodzący z Jastarni muzyk, klarnecista, saksofonista, improwizator. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego dra Macieja Obary. Współpracuje z wieloma artystami z różnych środowisk twórczych. W przestrzeni muzycznej dąży do stworzenia uniwersalnego języka pomiędzy artystami, z którymi dzieli scenę, ale także między twórcą i odbiorcą. Prywatnie lokalny patriota. 

Hasmik Sahakyan- absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Urodzona w Yerevanie, od 19 lat mieszkająca w Polsce. Sopran o wyjątkowo ciemnej barwie i nieprzeciętnych górach. Dodatkowym atutem jest plastyczność głosu, która umożliwia wykonywanie sopranistce partii począwszy od dzieł barokowych po współczesne.

Dominik Kisiel - pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. 

Adam Diesner - kompozytor, dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w specjalności: Kompozycja, Dyrygentura chóralna, Muzyka kościelna. Od 2016 roku jest członkiem zarządu Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich. Dyrygent Chóru Mieszanego ‘Nordowi Zéw' z Jastrzębiej Góry.

 

Missa Pro Pace | Warszawa

termin | 18.08.2020, godz. 18.00

miejsce | Kościół Wizytek w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 34

wstęp bezpłatny

Więcej informacji znajdziesz <<TUTAJ>> 

 

Kontakt:

Paulina Dmitruk

email: p.dmitruk@artandmore.pl

tel.: 508 107 041

 

Źródło: Fundacja Sedlaka

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy