Wybory prezydenckie w USA. Cruz i Kasich zawierają sojusz przeciw Trumpowi

Artykuł
TWITTER.COM/THE PATRIOT

Ubiegający się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach na prezydenta USA, Ted Cruz i John Kasich połączyli siły i ustalili wspólną strategię kampanii, aby zatrzymać Donalda Trumpa.

Sojusz ogłoszono w niedzielę – senator Cruz zrezygnował z objazdu po Oregonie a gubernator Kasich nie będzie prowadził kampanii w Indiana. – Aby zwiększyć szanse na to, że nominację otrzyma kandydat, który będzie potrafił zjednoczyć partię i wygrać w listopadzie wybory, nasza ekipa nie będzie prowadzić kampanii w Oregonie. Mamy nadzieję, że nasi sojusznicy nie przeprowadzą objazdu po Indiana – powiedział szef sztabu kampanii Cruza, Jeff Roe.

Donald Trump zareagował na te wieści na wpisem na Twitterze: „Wow, właśnie ogłoszono, że Kłamiący Ted i Kasich zamierzają kolaborować, aby odsunąć mnie od republikańskiej nominacji”, w kolejnym tweecie dodał: „Kłamiący Ted i Kasich są matematycznie martwi i zdesperowani. Ich donatorzy i grupy interesu nie są z nich zadowoleni. Smutne!”.

Donaldowi Trumpowi brakuje głosów 57 delegatów, aby uzyskać nominację jeszcze przed Narodową Konwencją Partii Republikańskiej. Najbliższe prawybory odbędą się w stanach Oregon i Indiana. W Partii Demokratycznej prowadzi Hillary Clinton, jednak po piętach depcze jej senator Bernie Sanders, który wygrał sześć z siedmiu ostatnich prawyborów.


CZYTAJ RÓWNIEŻ 

Cruz nie spełnia wymogów do kandydowania na prezydenta USA? 

Walka o nominacje przed wyborami prezydenckimi w USA 

Trzecie z rzędu zwycięstwo Donalda Trumpa. Tym razem triumfuje w Nevadzie

 

Źródło: politico.com, CNN, Sky News, Fox News

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy