Wreszcie rozsądny głos niemieckiego polityka o Polsce i naszej pomocy udzielanej uchodźcom!

Artykuł
Flickr

Polityk niemieckiej CSU Manfred Weber, komentując kwestię przyjmowania uchodźców przez kraje UE pozwolił sobie na takie stwierdzenie: "Polska przyjmuje wielu Ukraińców, nawet jeśli oficjalnie nie są azylantami. Polska wykonuje dużą robotę".

Dziś podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Berlinie, polski prezydent powiedział, że Polska dotykana jest falą uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy. Dodał, że fala uchodźców nie jest u nas tak duża jak w Niemczech, ale w każdej chwili może się powiększyć.

Do tych słów odniósł się niemiecki polityk Manfred Weber, który w rozmowie z .... „Gazetą Wyborczą” powiedział BARDZO MOCNO, że „Polska przyjmuje bardzo wielu Ukraińców, nawet jeśli oficjalnie nie są azylantami. Polska wykonuje dużą robotę przyjmując tych, których UE powinna przyjąć".

I co więcej, powiedział, że gdyby zastosować kryterium, co dany kraj UE dotychczas zrobił w kwestii uchodźców, „Polska ma mocny argument".

Najzabawniejsze jest to, że polityk niemiecki pochwalił rząd Beaty Szydło w "GW", w gazecie, która opluwa obecną władzę prawie codziennie.

Źródło: "GW"

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy