Wraca głośna sprawa zamordowania cyklistów w Tadżykistanie. W sieci ukazało się barbarzyńskie nagranie z miejsca zdarzenia

Artykuł
simplycycling.org/blog/2018/4/10/31

Jay Austin i Lauren Geoghegan z USA spełnili swoje marzenie, ruszając w podróż rowerową dookoła świata. Głównym celem wyprawy było udowodnienie światu, że tereny kontrolowane przez tzw. Państwo Islamskie w istocie są "pełne dobroci i pokoju". Kres ich podróży nastał w Tadżykistanie, gdzie zginęli z rąk islamistów. Niedługo po morderstwie, dzihadyści opublikowali film, przedstawiający te wydarzenia.

Autor filmu rozpoczął nagrywanie już po śmierci czwórki cyklistów. Na zamieszczonym na Twitterze nagraniu widać jak kilka samochodów opuszcza już miejsce zbrodni. Film powstał w znacznej odległości od ciał zamordowanych. Amerykańskie media podają, że autorami filmu są odpowiedzialni za zabicie czwórki cywilów.

Nagranie nie ukazuje momentu śmierci podróżników. Zdarzenie miało miejsce 29 lipca w Tadżykistanie.

Strona, na której relacjonowali swoją wyprawę, nie została usunięta. Ostatnie zdjęcia, jakie na nią wrzucili, pochodzą z Tadżykistanu. Nie opatrzono ich żadnym podpisem.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Udali się na Bliski Wschód chcąc udowodnić, że to tereny "pełne dobroci i pokoju". Brutalnie zamordowali ich bojownicy ISIS

 

 

Źródło: twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy