Wow! To dopiero wiadomość! Amerykański potentat zrobi serial o Wiedźminie

Artykuł
facebook.com/PLthewitcher

Amerykańska firma Netflix, zajmująca się wypożyczaniem filmów przez internet, która odpowiedzialna jest za produkcje takich hitowych seriali jak „House of Cards”, „Daredevil”, „Narcos”, „Stranger Things” zrealizuje serial na podstawie opowiadań o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

W produkcji uczestniczyć będą Polacy ze studia Platige Image, a jednym z reżyserów będzie Tomasz Bagiński.

- Andrzej Sapkowski stworzył niezwykle barwny i angażujący świat - komentuje Erik Barmack, wiceprezes Netfliksa.
- To jest naprawdę niemała sprawa. Prawa do ekranizacji „Wiedźmina” kupiliśmy kilka lat temu, od tego czasu coraz głębiej wchodzę w świat tej sagi. I widzę jej głębię, humor, wielowątkowość. To zdecydowanie materiał na coś więcej niż dwugodzinny film – zauważa Tomasz Bagiński.

Do sprawy odniósł się także sam Sapkowski – Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem  niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów  moich książęk – powiedział na łamach antyradio.pl pisarz.

 Serial ma potrwać wiele sezonów i ma wszelkie predyspozycje by stać się konkurencją dla "Gry o Tron" produkowanej przez HBO. 

To wielki sukces polskiej kultury. 

Źródło: antyradio.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy