Włochy: Przedłużono obostrzenia dotyczące podróży z krajów UE. Będą trwały do końca kwietnia

Artykuł
Każdy, kto przyjeżdża do Italii z państw UE, z Wielkiej Brytanii i Izraela musi obowiązkowo poddać się testowi molekularnemu.
pexels.com/@asadphotography

Do 30 kwietnia przedłużono we Włoszech ograniczenia dotyczące przyjazdów i powrotów z krajów UE. Restrykcje zostały początkowo wprowadzone na czas Wielkanocy. Także po ich zakończeniu pozostaje obowiązek 5-dniowej kwarantanny.

 

Na mocy rozporządzenia podpisanego przez ministra zdrowia Roberto Speranzę ograniczenia dla przyjeżdżających i wracających do Włoch rozszerzono jednocześnie na Wielką Brytanię i Izrael. Do tych krajów, podobnie jak do wszystkich państw UE, można natomiast już podróżować z Włoch bez uzasadnionego powodu.

Każdy, kto przyjeżdża do Italii z państw UE, z Wielkiej Brytanii i Izraela musi obowiązkowo poddać się testowi molekularnemu lub antygenowemu na 48 godzin przed podróżą, a także 5-dniowej kwarantannie i następnemu badaniu po jej zakończeniu.

W przypadku przyjazdu z pozostałych krajów nadal obowiązuje nakaz 14-dniowej kwarantanny. Zwalniają z niej tzw. loty wolne od Covid-19, uruchomione w ruchu z USA. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy