Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
10:25 Pomorskie: Strażacy czwarty dzień gaszą pożar Zakładu Gospodarowania Odpadów w Chlewnicy
10:06 Wałbrzych: Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn zamieszanych w fałszowanie pieniędzy
09:04 Mazowieckie: Ponad 70 interwencji po burzach; najwięcej w Warszawie
08:33 Ukraina: Pięć osób zginęło w rosyjskich atakach w ciągu ostatniej doby
08:09 Indonezja: W walce z pożarami lasów władze uciekają się do wywoływania sztucznego deszczu
08:00 Polska: CBŚP rozbiło gang handlujący nielegalnymi sterydami; osiem osób zatrzymanych
07:31 Rosja: Ukraińskie drony zaatakowały kolejny magazyn Wildberries - w pobliżu Moskwy
07:00 Polska: Służby zatrzymały pięć osób związanych z nielegalnym obrotem odpadami
05:47 Portugalia: Siedmiu rannych w pożarze lasów w pobliżu Porto
04:28 Brazylia: Ropa znaleziona w pobliżu ujścia Amazonki to nasz „paszport do przyszłości” - powiedział Prezydent Lula
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Iławie zaprasza wyjątkowo do NOWEGO MIASTA LUBAWSKIEGO na spotkanie z posłem mec. Andrzejem Śliwką - 24 sierpnia o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. 19 Stycznia 17a

Wirus COVID-19 zniknie latem. Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania

Źródło:

Naukowcy z Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie stwierdzili, że poziomy infekcji trzema powszechnie występującymi koronawirusami wydają się być zgodne z wzorcem grypy sezonowej w Wielkiej Brytanii. Mówiąc wprost: wirus latem zupełnie zaniknie!

COVID-19 to choroba wywoływana przez SARS-CoV-2, ale inne powiązane z nim wirusy istnieją już od jakiegoś czasu. Kiedy w 2006 r. naukowcy zbierali materiały do badań, w Wielkiej Brytanii krążyły przynajmniej trzy koronawirusy. - Nasze odkrycia popierają ideę, że w Wielkiej Brytanii mogliśmy zaobserwować dalsze, ale niższe poziomy transmisji koronawirusów w lecie. W przypadku SARS-CoV-2 nie wiemy czy wzorzec sezonowości się utrzyma, ale jest to prawdopodobne - powiedział dr Rob Aldridge, główny autor badań.

Uczeni przyjrzeli się wzorcom infekcji trzech koronawirusów: HCoV-NL63, HCoV-OC43 i HCoV-229E, które według nich mają podobne objawy do łagodnych przypadków SARS-CoV-2.

Stwierdzono, że najwyższe wskaźniki infekcji koronawirusami występowały w lutym, a bardzo niskie w sezonie letnim, kiedy to wykryto tylko cztery przypadki. Wyniki są zgodne z wcześniejszymi badaniami w innych krajach, które wykazały, że koronawirusy mają charakter sezonowy w zimie w klimacie umiarkowanym, z większym zróżnicowaniem w klimacie tropikalnym.

 

Interia