„Wierzejski nadaje”. Polskie DNA

Aleksander Wierzejski 30-04-2021, 12:15
Artykuł
Wojsko Polskie jest fundamentem naszego bezpieczeństwa
Fot. pixabay/MabelAmber, TV Republika

W internecie krąży filmik gdzie dwudziestoletnia aktywistka LGBT okrutnie wyśmiewa modlitwę obrońców Radia Maryja. Kiedy jedna ze starszych pań cytuje ewangeliczne “zło dobrem zwyciężaj” i całuje jej stopy to dziewczyna nagle dostrzega w niej człowieka. Następnie kobiety płaczą, przytulają się, dziewczyna nawet się przeżegnała “w imię ojca i syna i ducha świętego”.

Nie mam pojęcia kim jest ta tęczowa dziewczyna a zawodowa ostrożność każe pytać czy filmik nie został np. wyreżyserowany. W końcu nieczęsto udaje się tak profesjonalnie sfilmować nagłe i spontaniczne wydarzenia. Jednak dla potrzeb tego tekstu przyjmijmy ten obraz z dobrodziejstwem inwentarza.

Kilka wniosków

Pierwszy taki, że jesteśmy częścią łańcucha pokoleń, który stworzył i przechował polską kulturę. Jest naszym obowiązkiem by z dobrodziejstw polskiej kultury korzystały następne pokolenia naszych rodaków. Kamieniami węgielnymi są szacunek dla osób starszych, szacunek dla kobiet czy poszanowanie osób wyznających inne przekonania.

Współcześni władcy świata chcą zastąpić narody i społeczeństwa zwalczającymi się plemionami. Jeśli im ulegniemy to zamiast drugiego człowieka dostrzeżemy: katola, komucha, geja lub obskuranta… itp.

Mirosław Usidus pisze o tym na łamach Młodego Technika w tekście “potwór zbudowany z lubisiów”. Straszliwa potęga mediów społecznościowych sprawia, że przestajemy rozum zastępują nam algorytmy. “Media społecznościowe żerują na najbardziej pierwotnych obszarach ludzkiego mózgu. Algorytm maksymalizuje uwagę użytkownika uderzając go wielokrotnie treściami, które wywołują w nim największe emocje”. Pisze autor. Efekt?

Widać go w krajach imigracyjnych. W Europie Zachodniej przyjmując dziesiątki tysięcy osób z Afryki i Półwyspu Arabskiego zrezygnowano z asymilacji tych ludzi. Wobec czego mamy wrogie wszystkim obcym getta. “Obcy” to rodowici Duńczycy, Francuzi czy Niemcy. Przybysze są uprzywilejowani przez lokalne władze. Policja nie chce/boi się/ma zakaz szukania sprawców przestępstw a niszczenie posterunków i radiowozu tłumaczy “gniewem”.

Z drugiej strony białym lokalesom tłumaczy się, że są zbyt nietolerancyjni, “zbyt biali”. Co ci przeszkadza pomazana farbą fasada? Spalony śmietnik? Spalony kościół…

W Nowym Jorku. 30 letnia murzynka postanowiła zemścić się na białych policjantach, po zażyciu narkotyków wsiadła w samochód i zabiła pierwszego z brzegu… 40 letni mężczyzna przyjechał z Grecji, osierocił dwójkę dzieci. Co robił? Stał na ulicy i kierował ruchem by kierowcy bezpiecznie ominęli wypadek drogowy.

To wszystko nie jest przypadkowe. Władcy świata naprawdę chcą nas podzielić na nienawidzące się plemiona: “białych”, “czarnych”, “żółtych”, “lewaków” czy “katoli”. Lista jest otwarta. W efekcie tylko oni przy pomocy portali społecznościowych, politycznej poprawności czy też dostępu do energii lub leków będą nami rządzić. Nowe średniowiecze. Czas panów i niewolników.

Jak się bronić?

Tak jak przez noc zaborów naszą obroną będą polskie wartości, polskie DNA: rodzina, wychowanie dzieci, przypominanie im prawdziwej historii, ale też nacisk na naukę i pracowitość, przedsiębiorczość.

Mamy w naszych dziejach mnóstwo chwalebnych stron, Konstytucja 3go maja, której 230 rocznicę obchodzimy jest jedną z nich. Warto też przypomnieć okoliczności: opieraliśmy swoje bezpieczeństwo na sojuszu z Prusami, które nie mogły się doczekać, żeby nas zdradzić i zagarnąć więcej słowiańskiej ziemi. Niesławnej pamięci książę Wirtemberski sabotował działania dowodzonej przez siebie armii litewskiej. Kiedy wycieńczone oddziały rosyjskie docierały pod Warszawę Król Stanisław Poniatowski stchórzył i nie wydał walnej bitwy najeźdźcom. Skończyło się drugim i zaraz potem trzecim rozbiorem.

To oczywiście banał, że Wojsko Polskie jest fundamentem naszego bezpieczeństwa. Ale pamiętajmy podczas wyborów kto wspiera obronę kraju a kto ją osłabiał.

Najważniejsze na koniec: Polska jest dziś celem imigracji. Mieszkają i pracują wśród nas ludzie, dla których polskie wartości i tradycje mogą być niezrozumiałe. Czas na akcję asymilacyjną. Nie możemy dopuścić do powstania imigranckich gett, by wzrastali tam ludzie pozbawieni pracy, perspektyw i ambicji. Polskie wartości i polska kultura powinna być dla nich punktem odniesienia. Możemy zmienić ich wybór cywilizacyjny - chęć mieszkania w bogatszym kraju - na wybór kulturowy - chęć mieszkania w Polsce.

I takie mam życzenia na 230 rocznicę Konstytucji 3go Maja.

VIVAT KRÓL!
VIVAT NARÓD!
VIVAT WSZYSTKIE STANY!

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy