Wielkie wyróżnienie dla Polski! Anna Fotyga zreformuje NATO

Artykuł
Zrzut ekranu z serwisu Facebook/Anna Fotyga - Biuro Poselskie

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga znalazła się w grupie 10 ekspertów wybranych przez szefa NATO Jensa Stoltenberga do zreformowania Sojuszu.

Członkowie grupy eksperckiej reprezentują poszczególne regiony świata. Była szefowa polskiego MSZ to jedyna w tym gronie przedstawicielka regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

– Wyznaczyłem grupę ekspercką składającą się z pięciu kobiet i pięciu mężczyzn, która ma pomóc określić przyszłość NATO. Grupa ta zaproponuje zalecenia mające na celu wzmocnienie jedności Sojuszu oraz zwiększenie zakresu konsultacji politycznych i koordynacji pomiędzy sojusznikami- poinformował Jens Stoltenberg na Twitterze. Pomysł pojawił się podczas zeszłorocznego szczytu NATO w Londynie.

Powołany przez Sekretarza Generalnego NATO zespół ekspercki będzie ciałem doradczym współpracującym z władzami państw członkowskich oraz Radą Północnoatlantycką. W rozmowie z Onetem europosłanka PiS Anna Fotyga nie kryła zaskoczenia.

– Każde państwo zgłaszało kandydatów, ja się zgodziłam, ale nie ukrywam, że ogłoszenie było dla mnie swego rodzaju niespodzianką. Jestem europosłanką, mam swoje zadania, teraz będzie ich jeszcze więcej- powiedziała polityk. Fotyga zwróciła przy tym uwagę, że „kandydatów było sporo”.

– Rozumiem, że kluczem doboru osób była m.in. geograficzna dystrybucja głosów, a ja reprezentuję cały region- podkreśliła europosłanka.

 

 

Źródło: Facebook, Onet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy