Wielki klasyk ligi angielskiej. Manchester United pokonał Liverpool 3:2

Manchester United
twitter/ManchesterUnited

Manchester United wygrał z Liverpoolem 3:2.

W meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Anglii "Czerwone Diabły" pokonały Liverpool 3:2. W kolejnej rundzie Manchester United zmierzy się w lutym z West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański.

Na Old Trafford najpierw do siatki trafili goście, a konkretnie Egipcjanin Mohamed Salah, który pokonał bramkarza Deana Hendersona w 18. minucie. Jednak w 26. do wyrównania doprowadził Mason Greenwood, a w 48. United prowadził już 2:1 po golu Marcusa Rashforda.

W 58. znów bramkę dla Liverpoolu uzyskał Salah, ale 20 minut później wynik ustalił mocnym strzałem z rzutu wolnego Portugalczyk Bruno Fernandes.

Liverpool jest ostatnio pogrążony w kryzysie. W pięciu poprzednich spotkaniach bramki zdobył tylko w meczu Pucharu Anglii z Aston Villą (4:1), ale wówczas rywale wystawili drużynę młodzieżową z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem zawodników podstawowego składu.

Źródło: sport.pl