Wielka Brytania otwiera kościoły i inne miejsca kultu religijnego

Artykuł
pxhere

Brytyjski minister ds. społeczności i samorządów lokalnych Robert Jenrick poinformował, że kościoły i inne miejsca kultu religijnego zostaną otwarte w Anglii do indywidualnych modlitw od 15 czerwca

Miejsca kultu religijnego znalazły się na trzecim etapie rządowego planu znoszenia w Anglii restrykcji wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii koronawirusa. Ten trzeci etap ma się zacząć, jeśli sytuacja na to pozwoli, 4 lipca.

– Zapewnienie możliwości ponownego otwarcia miejsc kultu, zaczynając od prywatnych modlitw poszczególnych osób, było moim priorytetem. Ich wkład jako miejsc ukojenia, komfortu, stabilności i godności we wspólne dobro naszego kraju jest oczywisty. A ich potrzeba jest tym większa, im bardziej znosimy niepewność pandemii - powiedział Jenrick.

– Cieszę się, że premier ogłosił, że ma to nastąpić od 15 czerwca. Jako minister ds. społeczności lokalnych i wspólnot pracowałam z przywódcami religijnymi i przedstawicielami wierzących, aby przygotować wytyczne, które zagwarantują, że można to zrobić bezpiecznie" - dodał. 

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy