Wiceprezydent USA Mike Pence zarażony koronawirusem? Podda się badaniu

Artykuł
flickr

Wiceprezydent USA Mike Pence poinformował w sobotę, że wraz żoną podda się badaniu na koronawirusa. W piątek przekazano, że pracownik biura wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych uzyskał pozytywny wynik testu na obecność SARS-Cov-2.

Na konferencji prasowej Pence zapewniał, że jego współpracownika od poniedziałku nie było w Białym Domu. Badanie wiceprezydenta oraz jego żony ma odbyć się popołudniu w sobotę czasu miejscowego.

 

Według Białego Domu ani prezydent USA Donald Trump, ani Pence nie mieli ostatnio z zakażoną osobą bliskiego kontaktu.

 

Kilka dni temu lekarz prezydenta Donalda Trumpa Sean P. Conley. przekazał, że prezydent USA nie jest zakażony koronawirusem. Wcześniej prezydent Trump przeszedł test, który dał wynik negatywny. Badanie wykonano na skutek presji ze strony dziennikarzy, którzy wskazywali, że wiele osób publicznych ogranicza kontakty, by potencjalnie nikogo nie zakażać.

 

Stan zdrowia Trumpa był przedmiotem spekulacji odkąd nieco ponad tydzień temu okazało się, iż u brazylijskiego urzędnika, z którym przywódca USA spotkał się kilka dni wcześniej, wykryto wirusa choroby Covid-19.

 

W USA w szybkim tempie przybywa osób zakażonych. W sobotę ogólna liczba zakażonych przekroczyła 13 tys. Zmarły co najmniej 263 osoby. Najgorsza sytuacja panuje w stanach Nowy Jork oraz Waszyngton

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy