Wicepremier przeprasza Kluby Gazety Polskiej i Rodziny Smoleńskie

Artykuł
twitter

Na temat błędów organizacyjnych uroczystości z 10 kwietnia wciąż dużo się mówi. Wiele osób nie mogło dostać się na pl. Piłsudskiego. Przeprosiny za tę sytuację, skierował do członków Klubów „Gazety Polskiej” i Rodzin Smoleńskich wicepremier Piotr Gliński.

10 kwietnia 2018 roku członkowie klubów „Gazety Polskiej” przyjechali do Warszawy, aby oddać hołd śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Niestety, wielu z nich nie dotarło na pl. Piłsudskiego i nie kryli oni rozczarowania z tego powodu. Oczywiście każdy chciał wziąć udział przede wszystkim w kluczowych wydarzeniach na pl. Piłsudskiego, gdzie stanął pomnik. Niektórzy pojawili się już kilka godzin wcześniej, bo spodziewano się tłumów Polaków chcących oddać hołd Prezydentowi.


Tymczasem na miejscu okazało się, że są tylko dwie bramki: jedna dla VIP-ów, druga dla publiczności. Tą drugą mieli wchodzić m.in. członkowie klubów. Poza tym cały plac został objęty ochroną. Błyskawicznie powstał zatem problem.

Wprawdzie był sektor dla ludzi bez identyfikatorów, ale był on oddalony od najważniejszych wydarzeń. Ludzie nie mieli o nim informacji, a służby tam nie kierowały.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz w swoim felietonie, który ukazał się dziś na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość popełniło ostatnio kilka poważnych błędów wizerunkowych i jako jeden z nich wymienia to, co działo się 10 kwietnia w Warszawie w czasie obchodów rocznicy tragedii smoleńskiej.

- Wypada przeprosić wszystkich, którzy tego dnia zostali źle potraktowani, o których zapomniano, którym odebrano możliwość godnego przeżywania uroczystości, szczególnie członków klubów „Gazety Polskiej”. Dla nas nie jest to powód do obrażania się na PiS, bo wierzymy, że to jedyna partia, która nawet jeśli popełnia błędy, jest w stanie zagwarantować suwerenność Polski i odbudować nasze państwo – napisał Tomasz Sakiewicz.

 

Swoje przeprosiny do członków Klubów „Gazety Polskiej” i Rodzin Smoleńskich skierował wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego:

- Serdecznie przepraszam wszystkich - zwłaszcza członków Klubów GP i Rodzin Smoleńskich - których dotknęły błędy w organizacji uroczystości odsłonięcia Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Piotr Gliński - napisał na Twitterze.

Źródło: niezależna.pl, twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy