Weto w UE skutecznie broni polskich interesów. Konferencja ministra sprawiedliwości

Artykuł
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
ms.gov.pl

Trwa właśnie konferencja prasowa Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. W konferencji biorą udział także inni posłowie Solidarnej Polski.

- W Ministerstwie Sprawiedliwości zostały już przygotowane projekty ustaw dotyczące szeroko rozumianego sądownictwa - powiedział w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro dodał, że zostaną one przedyskutowane w gronie koalicji. Minister sprawiedliwości zapytany przez PAP podczas konferencji, czy zapowiadany od wielu miesięcy projekt, który ma kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości jest już gotowy, potwierdził:

- Tak to prawda. W Ministerstwie Sprawiedliwości zostały już przygotowane projekty ustaw dotyczące szeroko rozumianego sądownictwa dotyczące sądownictwa powszechnego, Sądu Najwyższego, ale też i innych pobocznych, ale ważnych aspektów działania wymiaru sprawiedliwości związanych z tymi głównymi projektami - powiedział Zbigniew Ziobro.

Jak zaznaczył w tej chwili projekty ustaw zostaną przedyskutowane w gronie kolacji:

- Ustaliśmy, że naprzód te projekty dotyczące tak ważnej sfery, jaką jest dokończenie reformy sądownictwa, zostaną omówione wewnątrz koalicji, aby zostały zaakceptowane i później konsekwentnie, lojalnie przez całość obozu Zjednoczonej Prawicy były popierane - podkreślił Ziobro.

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy