Werbowano zarówno Polki, ale także cudzoziemki, głównie zza wschodniej granicy. CBŚP zlikwidowało agencją towarzyską [ZOBACZ]

Artykuł
CBŚP

Zlikwidowana agencja towarzyska, zatrzymane 6 osób, z czego 5 tymczasowo aresztowanych, to efekt działań policjantów CBŚP i Prokuratury Krajowej. Jedna z osób zatrzymanych jest podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Kobiety oddawały większość zarobionych pieniędzy, a w ramach grupy przestępczej stworzono nieformalny grafik, według którego sprawowano nadzór nad "biznesem".

Funkcjonariusze prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu.

W trakcie realizacji policjanci zlikwidowali w Lubinie agencję towarzyską.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sposób działania grupy polegał na prowadzeniu agencji towarzyskiej, mającej na celu czerpanie korzyści finansowych z prostytucji innych. Według śledczych, kierujący grupą prawdopodobnie nakłaniał i werbował kobiety do „pracy”, a także omawiał z nimi warunki „zatrudnienia” i kwestie finansowe. Wybierane były kobiety w trudnej sytuacji finansowej i osobistej, a nawet uzależnione od używek. Werbowano zarówno Polki, ale także cudzoziemki, głównie zza wschodniej granicy Polski. Kobiety dostawały tylko część zarobionych pieniędzy, a większość środków miała być przeznaczona na rzekomą ochronę i transport. W niektórych przypadkach kobiety traciły nawet 3/4 zarobionych pieniędzy. Usługi były oferowane także na stronach internetowych i wówczas kobiety były dowożone do klientów.

W ramach tej sprawy śledczy ustalili także, że grupa miała charakter zhierarchizowany, a każda z osób podejrzanych miała określoną rolę i zadania. Kierujący grupą jest podejrzany o zorganizowanie i zarządzanie agencją. Funkcja reszty podejrzanych sprowadzała się do roli ochroniarza, nadzorującego, kierowcy czy przyjmującego zlecenia. W ramach grupy przestępczej stworzono nawet nieformalny grafik, według którego sprawowano nadzór nad "biznesem" w zastępstwie za lidera grupy. Według śledczych, podejrzany o kierowanie grupą uczynił sobie stałe źródło dochodu z nielegalnej działalności. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa działała na terenie województwa dolnośląskiego od kilku lat.

 

W ramach tej akcji policjanci CBŚP zatrzymali 6 osób, które doprowadzono do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu. Jedna osoba jest podejrzana o kierowanie tą grupą. Na wniosek prokuratora i decyzją sądu, 5 osób zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

 

 Czytaj także:

GPC: Czy aborcja eugeniczna zostanie zabroniona?

Brudna gra w Senacie - standardy demokracji według opozycji

 

Źródło: CBŚP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy