Wehikuł czasu! Komorowski w 2012 r.: Blokada Sejmu to zjawisko nieprawdopodobnie groźne!

EmaPob 21-12-2016, 19:20
Artykuł
FLICKR/PLATFORMARP/CC BY-ND 2.0

Jak widać, Bronisław Komorowski dość szybko zapomniał o swoich słowach za czasów prezydentury w 2012 roku. Wówczas prezydent ostro wypowiedział się na temat osób strajkujących pod Sejmem przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego. Dziś za to nawołuje opozycję do kontynuowania antyrządowego protestu.

W maju 2012 roku związkowcy z „Solidarności” zablokowali na krótko wszystkie wyjścia z terenu Sejmu w proteście przeciwko przyjętej tego dnia ustawie podwyższającej wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn. Demonstranci blokowali Sejm przez kilka godzin, uniemożliwiając posłom jego opuszczenie. Decyzję o zakończeniu blokady podjęła późnym popołudniem Komisja Krajowa „S”.

Wówczas Bronisław Komorowski wygłosił płomienne wystąpienie, w którym mówił:

– To jest rzecz nieprawdopodobnie groźna! prawo, organizatorzy demonstracji zablokowali jeden z istotnych elementów władzy państwa polskiego! W środku był premier, ministrowie… To przekroczenie normalnej, zdrowej zasady prawa do demonstracji - stwierdził ówczesny prezydent. 

Komorowski zmienił jednak zdanie i dziś na antenie Radia RMF FM zachęcał opozycję do brnięcia w antyrzadowy protest.

– Zachęcam opozycję do konsekwentnego działania na rzecz przeciwstawiania się wszystkim działaniom psucia polskiej demokracji - mówił Komorowski. - Tu mówimy o celu. I stąd cenię sobie niezwykle Komitet Obrony Demokracji, partie opozycyjne, staram się wspierać. Jeśli chodzi o metody działania, to oczywiście zachęcałbym do tego, aby od czasu do czasu mierzyć siły na zamiary, ale jednak generalnie należy mierzyć zamiary wedle sił – dodał były prezydent.

Źródło: rmf24.pl, wpolityce.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy