Według prognoz Wielkanoc możemy spędzić w domach. Szczyt zachorowań na COVID-19 przewidywany na przełom marca i kwietnia

Artykuł
Adam Niedzielski mówił w czwartek w telewizji Trwam o prognozach dotyczących trzeciej fali pandemii w Polsce.
pixabay/NickyPe

Minister Zdrowia Adam Niedzielski informuje o prognozach dotyczących pandemii koronawirusa. Według niego szczyt zachorowań może nastąpic w okresie świątecznym.

- Według prognoz, które mamy do tej pory, szczyt zachorowań ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia. Święta Wielkanocne w tym roku są na początku kwietnia, więc mam nadzieję, że spędzimy je, mając za sobą tę najwyższą falę zachorowań - powiedział Niedzielski. Dodał, że nie oznacza to wcale, że będziemy "w komfortowej sytuacji".

- To będzie oznaczało, że nadal musimy jednak pilnować reżimu sanitarnego i, niestety, co mówię z prawdziwym bólem serca, te święta najbliższe prawdopodobnie będziemy musieli spędzić tak jak Boże Narodzenie, jak i poprzednią Wielkanoc, czyli ograniczając się do najbliższej rodziny, do domowników, a nie spędzając je tak jak lubimy czy tak, jak się przyzwyczailiśmy, czyli w szerokim gronie - podkreślił minister zdrowia.

W czwartek resort zdrowia podał, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 21 045 osób. Najwięcej przypadków- 3756 jest na Mazowszu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy