We mszy Zmartwychwstania Pańskiego uczestniczyła tylko niewielka liczba wiernych
Niewielka grupa wiernych przybyła w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego do bazyliki Świętego Piotra na mszę pod przewodnictwem papieża Franciszka. Liturgii towarzyszą reguły bezpieczeństwa sanitarnego w związku z pandemią.
Podobnie jak przed rokiem msza nie odbywa się na placu Świętego Piotra. Zwykle na liturgii w wielkanocną niedzielę gromadziły się dziesiątki tysięcy ludzi.
W koncelebrze jest ponad dwudziestu kardynałów i biskupów.
Po mszy, także w bazylice, papież Franciszek wygłosi wielkanocne orędzie i udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi.
PAP
Komentarze
Najnowsze
Nowa rekrutacja w Rosji: Porwania, tortury, łapanki pod monopolowymi
Nisztor: słowa ordynatora mogą zniszczyć rząd i KO, niech wynajmie sobie ochronę
Skandal w UK: Pakistańskie bandy seksualne infiltrują NGOsy
SPRAWDŹ TO!