W.Brytania: ponad 17,6 mln ludzi dostało pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19

Artykuł
Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

Według tych danych w ciągu minionej doby zmarło 215 osób, u których w ostatnich 28 dniach potwierdzono zakażenie koronawirusem. W sobotę informowano o 445 zgonach osób zainfekowanych.

Łącznie w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarło 120 580 osób. Siedmiodniowa średnia zgonów na Covid-19 obniżyła się o 27 proc.

W niedzielę poinformowano także o 9834 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dzień wcześniej potwierdzono 10 406 infekcji.

Brytyjski premier Boris Johnson zapowiedział w niedzielę, że wszyscy dorośli mieszkańcy W. Brytanii będą mieli możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 do końca lipca. W poniedziałek premier ma przedstawić plan wychodzenia z obowiązującego w Anglii od początku stycznia lockdownu.

Brytyjski rząd w celu zaszczepienia maksymalnej liczby osób pierwszą dawką, aby szybko zapewnić większej liczbie osób częściową ochronę, opóźnił podawanie drugiej dawki do 12 tygodni. Europejska Agencja Leków (EMA) zaleca tymczasem podawanie dawek w odstępie od 4-12 tygodni. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy