Wataha wilków sieje spustoszenie w Małopolsce. Cielę zagryziono w 10 minut

We wsi Smerekowiec (woj. małopolskie) wilk zagryzł cielę pasące się na łące. Tej wiosny, wilki zabiły 27 owiec baców w Zdyni. Mieszkańcy są zdruzgotani zuchwałością dzikiej zwierzyny.
Do ataku na cielaka doszło w nocy w ubiegłym tygodniu. Wilk przedostał się, wraz z ofiarą, przez linkę pod napięciem, którą ogrodzone było całe pastwisko. Mieszkańcy wsi Semerokowiec wskazują, że o ile wcześniej nie raz widywali watahy wilków, był to pierwszy atak.
Rolnicy obawiają się o bydło na pastwiskach, które jest łatwym celem dla wilków. Wiosną wilki zagryzły 27 owiec w bacówce w sąsiadującej ze Smerekowcem Zdyni.
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na swojej stronie internetowej zamieściła poradnik, jak radzić sobie z wilkami. W każdym przypadku należy zachowywać szczególną ostrożność i rozwagę. Więcej informacji TUTAJ.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości

Europejskie kraje nadal masowo kupują ropę i gaz z Rosji. Machina wojenna Putina może liczyć na kolejne miliardy euro
Morawiecki ma pomysł na zasypanie dziury budżetowej Tuska i Domańskiego. Należy wprowadzić podatek od nadzwyczajnych zysków banków
Najnowsze

Europejskie kraje nadal masowo kupują ropę i gaz z Rosji. Machina wojenna Putina może liczyć na kolejne miliardy euro

Der Spiegel informuje o tym jak "Niemcy i Rosjanie stali się towarzyszami broni"

Bruno Fernandes może opuścić Manchester United

Szłapka nie wiedział kim był Chełmoński, a poucza jednego z najwybitniejszych profesorów
