Waszczykowski krytykuje KE ws. uchodźców: "W obliczu kryzysu migracyjnego Komisja Europejska podjęła serię pospiesznych, nieodpowiedzialnych i nieprzemyślanych kroków"

Artykuł
Telewizja Republika

- W obliczu kryzysu migracyjnego Komisja Europejska podjęła serię pospiesznych, nieodpowiedzialnych i nieprzemyślanych kroków - powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, który przebywa z wizyta w Niemczech z okazji 27. Trójkąta Weimarskiego.

Polski szef MSZ twierdzi, że "rozwiązania jakie proponuje Bruksela „nie tylko nie rozwiązują problemu migracyjnego, ale wręcz tworzą nowe”. Waszczykowski uważa, że problem należy rozwiązać nie w Europie ale na Bliskim Wschodzie i Afryce: – Klucz do rozwiązania kryzysu migracyjnego nie leży w Europie, ale na Bliskim Wschodzie, w Azji i w Afryce .

Waszczykowski uważa, że "odpowiedzialność wymaga również prowadzenia przez nas twardej polityki migracyjnej poprzez ścisłą ochronę naszych granic zewnętrznych". 

Pośpiech z jakim do rozwiązania problemu uchodźców w Europie, podchodzi Komisja Europejska to wg. Waszczykowskiego rzecz "nieodpowiedzialna": - W obliczu kryzysu migracyjnego Komisja Europejska podjęła serię pospiesznych, nieodpowiedzialnych i nieprzemyślanych kroków”.

Źródło: interia

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy