Warszawa: złamał nos 70-latkowi za zwrócenie uwagi. Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Artykuł
Podejrzany mężczyzna uchwycony w kamerze monitoringu
mokotow.policja.waw.pl

W jednym ze sklepów na warszawskim Mokotowie mężczyzna złamał nos 70-latkowi za to, że zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat agresora. Całe zdarzenie uchwyciły co prawda kamery monitoringu, jednak nieznana pozostaje tożsamość, a także aktualne miejsce pobytu podejrzanego.

Zdarzenie miało miejsce 21 grudnia 2020 r. w jednym z marketów przy ul. Batorego. Około godziny 10:50 mężczyzna uderzył pięścią w twarz 70-latka, który zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Senior otrzymał drugi cios, gdy zapowiedział, że wezwie policję. Napastnik miał również grozić starszemu mężczyźnie, że znajdzie go i zabije. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, agresywny mężczyzna miał przebywać w sklepie w godzinach dla seniorów.

Nikt nie zatrzymał napastnika, który po wszystkim wyszedł spokojnie ze sklepu, ale całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci z Mokotowa apelują teraz do potencjalnych świadków o informacje na temat podejrzanego – jego tożsamości i/lub obecnego miejsca pobytu.

– Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny lub jego obecnego miejsca pobytu, albo były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt osobisty, lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie – podano w komunikacie.

Jak na razie wiadomo, że podejrzany był wysoki, dobrze zbudowany, miał również okulary w białych oprawkach. W dniu zdarzenia był ubrany w ciemne spodnie, ciemną dłuższą kurtkę oraz kaszkiet.

Informacje na temat mężczyzny można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 51 (czynne całą dobę) albo 47 72 392 28, lub w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

 

Źródło: mokotow.policja.waw.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy