Warszawa: Wybuch w mieszkaniu. Przyczyną była eksplozja hulajnogi elektrycznej?

Artykuł
Twitter/Miasto Ursynów

W jednym z mieszkań przy ul. Kłobuckiej w Warszawie doszło do wybuchu. Trzy osoby: kobieta i dwoje dzieci trafiły do szpitala. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, możliwą przyczyną wypadku jest eksplozja elektrycznej hulajnogi podłączonej do akumulatora.

Służby przyjęły zgłoszenie w sobotni poranek. Na miejsce przyjechała straż pożarna, a także policja, karetki oraz pogotowie energetyczne i gazowe. Po wejściu do mieszkania stwierdzono niewielki pożar, który został szybko ugaszony.

W środku znajdowały się trzy osoby (kobieta z dwójką dzieci) oraz pies i kot. Kobieta oraz dzieci w stanie dobrym zostały przewiezione do szpitala.

Nie zaistniała konieczność zarządzenia ewakuacji – lokatorzy okolicznych mieszkań opuścili je sami przed dotarciem na miejsce służb. Sąsiednie lokale nie zostały uszkodzone.

Eksplozja spowodowała wyłamanie framug okien mieszkania, uszkodzenie barierki balkonu, a także elewacji budynku. Policja wyjaśnia przyczyny wybuchu.

Jak dowiedziała się PAP, jedną z hipotez jest eksplozja elektrycznej hulajnogi, która była podłączona do akumulatora. Budynek nie był podłączony do instalacji gazowej.

 

 

Źródło: PAP, IAR, Polskie Radio

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy