Warszawa: przy ewakuacji na Bródnie pracuje 90 policjantów i siedem patroli Straży Miejskiej

Artykuł
Ewakuacja mieszkańców przed akcją saperów na warszawskim Bródnie
PAP

- Od godzin porannych ewakuowani są mieszkańcy bloków przy ul. Rembielińskiej, Suwalskiej, Kondratowicza - ok. 1500 osób. Mają oni zapewnione miejsce w pobliskiej szkole. Ponadto miasto zapewniło osobom starszym i z ograniczoną mobilnością możliwość skorzystania z autobusów miejskich - Miejskie Zakłady Autobusowe dostarczyły na miejsce 10 autobusów do dyspozycji mieszkańców - - poinformowała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Przy ewakuacji mieszkańców bloków na warszawskim Bródnie, znajdujących się w pobliżu budowy II linii metra, gdzie znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej, pracuje w niedzielę 90 policjantów i 7 patroli Straży Miejskiej - poinformowała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Komenda Stołecznej Policji poinformowała w niedzielę, że w związku z ewakuacją, wyłączone z ruchu drogowego zostały skrzyżowania ul. Wysockiego z Bazyliańską oraz Bartniczej z Rembielińską.

Stołeczna policja - w porannym wpisie na Twitterze - zapewniła też, że ewakuacja odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z czym dla osób nią objętych przewidziano maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący.

Policjanci będą zabezpieczać ewakuowane budynki. Po zakończeniu ewakuacji - podała policja - działania związane z fizycznym usunięciem niewybuchu będą prowadzić żołnierze z jednostki saperskiej.

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono w sobotę na budowie II linii metra przy ul. Bazyliańskiej. Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka stołecznego ratusza, niewybuch ma dwa metry długości i waży 250 kg. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy