Wałbrzych dzieli społeczeństwo. Miasto wprowadziło przywileje dla zaszczepionych

Artykuł
Prezydent Wałbrzycha podkreśla, że wszyscy pracownicy i urzędnicy będą zaszczepieni.
Wikimedia Commons

Wałbrzych, jako pierwsze polskie miasto, wprowadza bonusy dla zaszczepionych przeciwko Covid-19. Roman Szełemej zapowiada o połowę tańsze bilety do miejskich instytucji kultury, do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój, czy do Zamku Książ. Zaszczepieni za bilety zapłacą o połowę mniej.

Prezydent miasta, Roman Szełemej zapowiada, że tańsze bilety to tylko pierwszy krok, w całym systemie bonusów. Ma to na celu zachęcać tych, którzy do szczepień przeciwko COVID-19 nie są przekonani.

- Staramy się zrobić wszystko, aby uzyskać poziom zaszczepienia mieszkańców miasta, gwarantujący odporność populacyjną - stwierdził Szełemej.

Z udogodnień mogą skorzystać mieszkańcy Wałbrzycha, którzy przejęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

Prezydent Wałbrzycha podkreśla, że wszyscy pracownicy miejskich instytucji kultury i urzędnicy będą zaszczepieni.

- Osoby przychodzące do instytucji będą miały pewność, że są obsługiwane przez osoby, które nie będą źródłem zakażeń - powiedział Szełemej.

Zniżka to kolejna inicjatywa, która ma przekonać mieszkańców Wałbrzych do szczepień. Pod koniec kwietnia rada miasta przyjęła uchwałę o obowiązkowym szczepieniu przeciwko Covid-19 wszystkich pełnoletnich osób pracujących w mieście.

  

Źródło: twitter/@WalbrzychMM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy