Przejdź do treści
Radio Republika W środę gośćmi Antoniego Opalińskiego i Adriana Stankowskiego w Radiu Republika będą: 6.19 Tomasz Grzywaczewski (podróżnik, publicysta), 6.35 Tomasz Sakiewicz (prezes TV Republika, red. naczelny Radia Republika), 7.10 Maciej Wąsik (europoseł, PiS)
22:26 Muzyka: w wieku 99 lat zmarła Carmen Moreno. Była legendą polskiego jazzu
21:21 Łotwa: 11 listopada jest tam obchodzony Dzień Laczplesis, upamiętniający bohaterów walczących o wolność narodu łotewskiego. W Rydze oraz w wielu innych miastach kraju odbyły się wieczorem tradycyjne marsze z pochodniami
20:30 Ukraina: prezydent Wołodymyr Zełenski złożył życzenia Polakom z okazji Święta Niepodległości, podkreślając, że niepodległa Polska i niepodległa Ukraina muszą iść ramię w ramię, by zachować siłę i wolność
19:31 Wielka Brytania: sąd skazał 47-letnią obywatelkę Chin Zhimin Qian na 11 lat i 8 miesięcy więzienia za kradzież 61 tys. bitcoinów o bieżącej wartości ponad 5 mld funtów
17:35 KE: Bułgaria, Czechy, Estonia, Chorwacja, Austria i Polska zmagają się z poważną presją migracyjną i będą mogły wystąpić o pełne lub częściowe zwolnienie z relokacji migrantów na nadchodzący rok w ramach paktu migracyjnego
16:58 Turcja: samolot wojskowy rozbił się na terenie Gruzji; na pokładzie było 20 osób
16:44 Ukraina: obywatel Ukrainy Serhij K., przebywający w więzieniu we Włoszech w związku z zarzutami udziału w ataku na gazociąg Nord Stream w 2022 roku, przerwał strajk głodowy
15:45 Ukraina: po raz siódmy w tym roku ukraińskie drony zaatakowały rosyjską rafinerię ropy naftowej w Saratowie
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Wakacje dla umysłu. Odzyskać równowagę dzięki mindfulness

Źródło: Pixabay.com/@geralt

Ostatni rok to dla wielu emocjonalny rollercoaster. Teraz kiedy zbliżają się święta, a pandemia wciąż nie odpuszcza, poszukujemy spokoju i harmonii. Nie ulega wątpliwości, że ostatni czas wpływa negatywnie na nasze nastroje, buduje w nas poczucie ciągłego niepokoju, a relacje międzyludzkie stają się chłodniejsze i znacznie bardziej wymagające.

Odpowiedzią na te pytania jest trening mindfulness - zarówno ten indywidualny, jak i w parach. Dziś skupimy się na treningu Mindfulness dla Dwojga, bo to właśnie relacje z drugim człowiekiem mogą wpłynąć pozytywnie na nasz spokój ducha i poczucie spełnienia w niepewnych czasach.

Czym jest trening mindfulness i jaki jest jego cel?

Trening mindfulness to skuteczny proces psychologiczny, który pozwala przekierować całą uwagę na to co dzieje się w danej chwili. Mindfulness, czyli uważność, skupia się na teraźniejszości - bodźcach, które wpływają na nas tu i teraz. Koncentrujemy się na obecnej chwili szukając w niej ukojenia oraz spokoju.Rozważania nad przeszłością i przyszłością często są źródłem troski obaw co nie wpływa korzystnie na naszą psychikę. Zbyt duża intensywność rozmyślań może okazać się przyczyną nadmiernego stresu, pobudzenia organizmu a nawet depresji czy nerwicy. Techniki mindfulness są wykorzystywane przy terapii osób, borykających się z różnymi zaburzeniami psychicznymi, nawet takimi jak uzależnienia czy silne stany lękowe. Trening Mindfulness jest znany na całym świecie. Dzięki niemu wiele osób nauczyło się panować nad swoimi emocjami a także skutecznie koncentrować i relaksować umysł.

To właśnie dlatego Mindfulness dla Dwojga jest świetnym rozwiązaniem dla par. Wspólny trening wpływa pozytywnie na relację międzyludzkie, a nawet na seksualność.

Pierwszym krokiem do dobrego wykonania treningu zawsze będzie zatrzymanie się na chwilę i skupienie swojej uwagi na tym co dzieje się tu i teraz. Warto na czas trwania treningu zapewnić sobie przestrzeń, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał. Audiobook Mindfulness dla Dwojga powstał, aby podać pomocną dłoń ludziom zmęczonym. Jest przeznaczony dla ludzi chcących nauczyć się cieszyć się każdą chwilą i czerpać sto procent ze swojego życia. Płyta jest gotowym rozwiązaniem! Zawarta w niej seria niezależnych ćwiczeń pozwoli uzyskać wewnętrzny spokój, zacieśnić relacje z partnerem i znacznie poprawić swoją koncentrację.

Sam trening mindfulness wymaga od nas zaangażowania. Odwdzięcza się poczuciem spokoju, pełną relaksacją i utrzymaniem swojego organizmu w zdrowiu.

Dlaczego wspólny trening ma sens?

Żyjemy w czasach, w których wszystko wokół nas pędzi. Często popełniamy błąd i próbujemy porozumieć się z własnym ciałem i umysłem dopiero w sytuacjach kryzysowych. Gdybyśmy jednak poświęcili na trening uważności kilkanaście minut dziennie, efekty byłyby widoczne niemal od razu. Dzięki technice mindfulness znacznie poprawimy nie tylko naszą pamięć i koncentrację, ale także samopoczucie.

Pandemia mocno wpłynęła na nasze dotychczasowe życie. Poczucie wyizolowania, ciągłe siedzenie w domu i stres związany z martwieniem się o stan zdrowia swój i bliskich pogarsza systematycznie nasz dobrostan psychiczny. Zacznijmy więc pracę z własnym organizmem od już! Nie czekajmy aż działania profilaktyczne nie będą w stanie nam pomóc.

Wspólny trening ma sens, bo z pewnością pomoże żyć bardziej świadomie. Często stres przenosimy na najbliższych, co wpływa destrukcyjnie na nasze relacje i otoczenie. Mindfulness dla Dwojga pogłębi relację i nada jej nowego wymiaru. Odkrycie siebie na nowo może mieć zaskakujące efekty! Metoda wymaga od nas bycia tu i teraz, zanurzenia się w chwili. Pracujmy z własnym ciałem i poznajmy je lepiej. Poznawajmy także ciało i umysł naszego partnera. Może się bowiem okazać, że to, czego było nam potrzeba, jest w zasięgu naszej ręki.

Głęboki oddech... warto się go nauczyć. To jedno z pierwszych ćwiczeń w ramach treningu mindfulness. Czasem myślimy, że to przecież naturalne - każdy potrafi oddychać. Ciężko się nie zgodzić. Czy jednak każdy potrafi panować nad oddechem i skupić się tylko na nim? Nie bójcie się przejść przez wszystkie ćwiczenia. To doświadczenie pomoże wybrać te elementy treningu, które współgrają z Wami i pomagają Wam osiągnąć zamierzone efekty.

 

materiały prasowe

Wiadomości

Smutny sygnał od Widza. Tak „świętowała” wrocławska instytucja

Goście "W punkt" o Marszu Niepodległości i świętowaniu

W wieku 99 lat zmarła Carmen Moreno. Była legendą polskiego jazzu

Duda o prześladowaniu Ziobry przez ludzi Tuska: to wściekła zemsta za utratę władzy w roku 2015

Hiszpania: rozpoczęto obchody Roku Gaudiego

Marsz Niepodległości łączy Polaków. To porażka "salonowych" hejterów

Adam Woronowicz wyróżniony przez Prezydenta. Odebrał ważne państwowe odznaczenie

Apostołka Nadziei - 254 rocznica urodzin założycielki zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża

Niemcy wyjeżdżają ze Stanów Zjednoczonych

Goście Miłosza Kłeczka: dlaczego zabrakło Tuska i za co wygwizdano Kosiniaka-Kamysza

Abp. Jędraszewski: realne staje się rozpłynięcie Polski jako państwa suwerennego

Najbardziej wzruszająca chwila Marszu Niepodległości. Prezydent i Pierwsza Dama witają kombatantów

Polska jako unijne województwo? Takimi rozważaniami Trójka w likwidacji świętuje Niepodległość

Incydent z udziałem lewicowców przed konsulatem USA w stolicy

KE zmienia decyzję ws. relokacji migrantów. Dotyczy to też Polski

Najnowsze

Smutny sygnał od Widza. Tak „świętowała” wrocławska instytucja

Hiszpania: rozpoczęto obchody Roku Gaudiego

Marsz Niepodległości łączy Polaków. To porażka "salonowych" hejterów

Adam Woronowicz wyróżniony przez Prezydenta. Odebrał ważne państwowe odznaczenie

Apostołka Nadziei - 254 rocznica urodzin założycielki zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża

Goście "W punkt" o Marszu Niepodległości i świętowaniu

W wieku 99 lat zmarła Carmen Moreno. Była legendą polskiego jazzu

Duda o prześladowaniu Ziobry przez ludzi Tuska: to wściekła zemsta za utratę władzy w roku 2015