W Zakopanem spłonął zabytkowy pustostan. Są ofiary

Artykuł
To kolejny w tym roku pożar zabytkowej willi w Zakopanem, w którym zginęli bezdomni
Fot. PAP/Grzegorz Momot

W nocnym pożarze pustostanu w centrum miasta zginęły trzy osoby – powiedział zastępca komendanta PSP w Zakopanem Jarosław Kośmiński. To najprawdopodobniej bezdomni, którzy chronili się w opuszczonym budynku.

Jak relacjonował Kośmiński, informacja o pożarze dużej, drewnianej, zabytkowej willi przy ul. Witkiewicza w Zakopanem dotarła do służb o godz. 4. Gdy na miejsce przyjechały pierwsze jednostki, pożarem objęty był parter i piętro budynku. Po ugaszeniu ognia strażacy weszli do środka, gdzie na piętrze znaleźli trzy ciała. W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej.

Zabytkowy pensjonat „Chata” jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Budynek od lat był niezamieszkały. Przebywali w nim bezdomni. Od kilku lat inwestor zabiegał o rozebranie zabytku. W tym miejscu miał powstać nowy budynek deweloperski, co spotkało się ze sprzeciwem niektórych mieszkańców.

Na początku lutego, również w centrum Zakopanego, w pożarze innej drewnianej, zabytkowej willi zginęło dwóch bezdomnych.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy