W Wielką Sobotę Karmelitanki znalazły w oknie życia noworodka
Nad ranem w Wielką Sobotę w Sosnowcu siostry karmelitanki znalazły w oknie życia nowo narodzoną dziewczynkę.
Okno życia to specjalne miejsce, w którym anonimowo można pozostawić nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. W całym kraju jest blisko sto takich punktów, a od 11 lat jedno z nich działa w Sosnowcu. To właśnie tam w sobotę nad ranem znaleziono nowo narodzoną dziewczynkę.
Ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritasu w Sosnowcu przyznał, że wykonano wszelkie procedury, a noworodek jest bezpieczny.
Zaraz po znalezieniu dziecka, należy powiadomić pogotowie ratunkowe, a później niemowlę jest zgłaszane do ośrodka adopcyjnego.
Przez pozostawienie noworodka w oknie życia nie ponosi się konsekwencji karnej.
Najnowsze
Błaszczak: rząd Tuska stworzył system ochrony zdrowia dla swoich. Zapowiada nową komisję
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Wiadomo, gdzie zagra Lewandowski! Polak podjął decyzję
Mel Brooks kończy 100 lat. Legendarny twórca komedii wciąż nie zwalnia tempa