W Brazylii pandemia zbiera żniwo. Ponad 63 tys. nowych przypadków koronawirusa

Artykuł
Pod względem liczby zakażeń Brazylia jest trzecim krajem na świecie
Fot. PAP/EPA/FERNANDO BIZERRA

Brazylia odnotowała 63 430 potwierdzonych przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin i 2 202 zgonów z powodu Covid-19.

Jak informuje ministerstwo liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła do 15 145 879, a oficjalna liczba ofiar śmiertelnych do 421 316.

Granicę 15 mln. zakażeń Brazylia przekroczyła w czwartek, gdy podczas doby stwierdzono 73 380 nowych infekcji i 2 550 zgonów na Covid-19.

Pod względem liczby zakażeń Brazylia jest trzecim krajem na świecie, za USA i Indiami, natomiast pod względem śmiertelności jest na drugim miejscu za USA.

Od wtorku w Brazylii działa parlamentarna komisja śledcza, badająca działania rządu prezydenta Jaira Bolsonaro, który bagatelizował od początku pandemię i ze względów ekonomicznych odrzucał pomysły wprowadzania obostrzeń oraz przestrzegania należnych środków bezpieczeństwa. Kwestionował także zasadność szczepień przeciwko Covid-19.

Komisja sprawdza również, czy nie doszło do sprzeniewierzenia państwowych funduszy w związku z dostawami szczepionek przeciw Covid-19.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy