Viktor Orban człowiekiem roku Forum Ekonomicznego w Krynicy

Artykuł
Viktor Orban odbiera nagrodę człowieka roku
twitter @Economic_Forum_

Premier Węgier Viktor Orban został uhonorowany nagrodą człowieka Roku podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nagrodę wręczyła premier Beata Szydło. Zeszłorocznym zwycięzcą był prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Mógłbym wymienić szereg znakomitych kandydatów do tej nagrody. Minione lata to jest okres odnalezienia samego siebie środkowej Europy. To wielki renesans i krok naprzód. Z wielkim szacunkiem dziękuję i przyjmuję nagrodę – powiedział Viktor Orban.

Powtórzył także swoje przesłanie o budowaniu tożsamości narodowej jako właściwej drodze do rozwoju wspólnej Europy. – Widzę w tej nagrodzie uznanie dla tej sprawy – dodał.

Zwycięzcę wyłania kapituła składająca się z 33 osobowej Rady Programowej Forum. W jej skład wchodzą przedstawiciele wielu środowisk, w tym politycy niemal wszystkich opcji. Wśród nich są Aleksander Kwaśniewski, Piotr Gliński, Marek Kuchciński, Władysław Kosiniak-Kamysz, Rafał Trzaskowski, Maciej Łopiński czy Dawid Jackiewicz.
Głosowanie nad zwycięzcą nagrody jest tajne i autonomiczne. Członkowie kapituły nie mają wiedzy o tym jak głosowali inny. 

 

Źródło: forum-ekonomiczne.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy