UWAGA! Kaufland wycofuje produkt ze sklepów. Wzywa klientów do zwrotu towaru

Artykuł
Wikimedia Commons

Sieć sklepów Kaufland wzywa klientów do natychmiastowego zwrotu jednego z produktów. Chodzi o sprzedawaną w promocji skrzynkę na listy. Ma ostre krawędzie, więc może zranić użytkowników.

Kaufland powiadomił prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że oferowane w sklepach sieci "skrzynki na listy z zamykaną skrzynką i gazetnikiem ze stali szlachetnej matowej, szczotkowanej, mają bardzo ostre krawędzie, co grozi zranieniem użytkowników". I dlatego sieć zdecydowała wycofać je ze sprzedaży. Jednocześnie wzywa użytkowników do zwrotu produktu. Dla ich dobra.

Wspomnianą skrzynkę można było kupić w promocyjnej cenie 59 zł. Teraz klienci mogą otrzymać zwrot pieniędzy. Sieć zapewnia, że produkt można zwrócić w każdym z marketów Kaufland. Klienci nie muszą pokazywać paragonu, a na pewno otrzymają zwrot środków.

Jak przypomina UOKiK, "przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Urząd". Jeżeli tego nie zrobi, otrzyma karę finansową w wysokości do 100 tys. zł.

Źródło: o2.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy