UWAGA! IMGW ostrzega. W Tatrach spadnie śnieg
Wysoko w Tatrach w czwartek są spodziewane opady śniegu – zapowiadają synoptycy IMGW. Turyści wybierający się na górskie szlaki muszą być przygotowani na deszcz, śnieg czy silny wiatr – przypomina Tatrzański Park Narodowy.
Na Kasprowym Wierchu w środę w południe ustał wiatr halny zwiastujący zmianę pogody. Osiągał w porywach prędkość do 100 km na godzinę.
Wysoko w Tatrach może spaść nawet 15 cm śniegu – zapowiadają synoptycy IMGW.
Turyści wybierający się na górskie szlaki muszą mieć na uwadze, że w Tatrach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia takie jak deszcz, śnieg czy silny wiatr – ostrzega Tatrzański Park Narodowy.
Na wysokogórskich szlakach mogą też występować oblodzenia.
Dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych jest zaś niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. W partiach reglowych szlaki są miejscami mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste.
Polecamy Po 10 Adrian Klarenbach
Wiadomości
Najnowsze
Skandal w Radiu Kielce! Dziennikarki po latach pracy wyrzucone “bo są za stare”?
Czarnek obnaża hipokryzję lewicy i Żukowskiej ws. praw kobiet: "Wykorzystywane wyłącznie do celów politycznych"
Nielegalny „grzaniec” pod Wielką Krokwią. Alkohol mógł być skażony