USA: Nie żyje Luke Letlow. Kongresmen Republikanów zmagał się z powikłaniami po zakażeniu koronawirusem

Artykuł
Luke Letlow
Twitter Mayor LaToya Cantrell (@mayorcantrell)

W wieku 41 lat zmarł nowo wybrany amerykański kongresmen Luke Letlow. Śmierć republikańskiego polityka potwierdził jego rzecznik w mediach społecznościowych. Letlow zmagał się z komplikacjami po zakażeniu koronawirusem.

O przechodzeniu Covid-19 Letlow poinformował na Facebooku 18 grudnia, pisząc, że „odpoczywa w domu, przestrzegając wszystkich wytycznych, protokołów kwarantanny i zaleceń lekarzy”.

Kilka dni później trafił do szpitala w Monroe; dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia został przeniesiony na do stanowego szpitala uniwersyteckiego Luizjany w Shreveport. Lekarze informowali wówczas, że Letlow był w stabilnym stanie na oddziale intensywnej terapii.

Polityk przyjmował Remdesivir i sterydy.

Śmierć kongresmena zaskoczyła polityków i media w USA. Rodzina Letlowa wyraziła wdzięczność za liczne modlitwy i wsparcie w ciągu ostatnich dni, ale „prosi o prywatność w tym trudnym i nieoczekiwanym czasie”.

Z sympatią wspominają go nawet polityczni oponenci . - Był obiecującym młodym przywódcą, który głęboko kochał Luizjanę – napisała na Twitterze burmistrzyni Nowego Orleanu LaToya Cantrell z Partii Demokratycznej.

Senator stanu Luizjana John Kennedy jest załamany wiadomością o śmierci Letlowa: - Od lat Luke niestrudzenie służy Los Angeles. Co więcej, był kochającym mężem i ojcem. 

Źródło: cnn.com, tvp.info, Facebook Luke Letlow

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy