USA: Antysemicki napad na synagogę w centrum Waszyngtonu
Waszyngtońska policja zatrzymała 28-latka podejrzanego o autorstwo antysemickich napisów na synagodze w centrum stolicy USA.
W poniedziałek rano na synagodze znajdującej się w centrum miasta zauważono antysemickie napisy. Tego samego dnia 28-latek podejrzany o ich autorstwo został zatrzymany przez policję. Podczas aresztowania był agresywny. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i stawiania oporu funkcjonariuszom.
Zaniepokojenie wyraziły lokalne grupy żydowskie. Rabini z synagogi zauważyli, że choć szkody wyrządzone przez mężczyznę nie są duże, to ten akt wandalizmu wpisuje się w „obecny klimat społeczny”
#USA: policja aresztowała 28-letniego mężczyznę podejrzanego o namalowanie antysemickich napisów na synagodze w centrum Waszyngtonu. Lokalna społeczność żydowska wyraziła wcześniej zaniepokojenie "wzrostem antysemickich ataków"
— Radio ZET NEWS (@RadioZET_NEWS) December 3, 2019
Najnowsze
Jego hity biją rekordy, ale nie lecą w radiu. Skolim nie krył frustracji: „Przerażające jest to”
Nowe zasady na stadionie Wisły. Klub reaguje po tragicznych wydarzeniach
To już komedia. Rutkowski chce pomóc Żurkowi ująć Romanowskiego