Ursula von der Leyen odradza rezerwowanie wyjazdów urlopowych na lipiec i sierpień
Szefowa KE odradza Ursula von der Leyen rezerwowanie już teraz urlopowych wyjazdów na lipiec i sierpień.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen sugeruje, by jeszcze nie rezerwować urlopowych wyjazdów.
"Radzę, żeby poczekać z takimi planami. Nikt nie jest w stanie obecnie przewidzieć, jaka będzie sytuacja w lipcu i sierpniu" - powiedziała dziennikowi "Bild am Sonntag".
Szefowa KE wypowiedziała się też na temat voucherów na poczet usług niewykorzystanych z powodu pandemii koronawirusa.
"Z prawnego punktu widzenia w całej Europie ludzie mogą wybierać, czy chcą zwrotu pieniędzy czy bony" - argumentowała von der Leyen.
O ile jednak ktoś nie ma problemów finansowych i może wykorzystać podróż w późniejszym czasie, powinien przyjąć vouchery.
"W tym kryzysie od wszystkich oczekiwana jest solidarność. Jeżeli to możliwe, nie powinno się nastawać na zwrot kosztów usługi, tylko biorąc bon, pomóc branży turystycznej w przetrwaniu tych trudnych tygodni" - apeluje von der Leyen.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Koniec zorganizowanego dopingu na meczach reprezentacji. PZPN zerwał współpracę
Nowa inicjatywa prezydenta będzie dotyczyć referendów. Bogucki podaje szczegóły
Camp Nou chce finału Ligi Mistrzów. Barcelona zgłosiła kandydaturę do UEFA