Uroczysta Msza Święta w Katedrze Poznańskiej
Zakończyła się uroczysta Msza Święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina. Nabożeństwo odbyło się w poznańskiej bazylice archikatedralnej, homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Msza Św. została poprzedzona uroczystą procesją maryjną, nawiązującą do celebracji milenium chrztu Polski w 1966 roku.
W Katedrze Poznańskiej pojawili się m.in: prezydent Andrzej Duda z małżonką, premier Beata Szydło oraz marszałek Sejmu i marszałek Senatu.
Msza Święta w Katedrze Poznańskiej to najważniejszy punkt uroczystości związanych z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski.
Najnowsze
Fundacja Marka Polska zabiera głos po aferze wokół raportu "Polaków Portret Własny": "Fundacja nie była stroną umowy"
"Ballady i romanse", "Ości" i "Sońka". W wieku 50 lat zmarł pisarz Ignacy Karpowicz
Polskie Szlaki: odkrywamy uroki Lubina